Mapa strony Kontakt

Powiat Bolesławiecki Gmina Pieńsk Gmina Węgliniec Powiat Zgorzelecki

Dni Zgorzelca 2016

1 czerwca 2016

Najbliższy weekend to zwieńczenie całomiesięcznych obchodów Dni Zgorzelca 2016.

Finał Dni Miasta odbędzie się w terminie 25 ? 26 czerwca i będzie niezwykle barwnym wydarzeniem, podczas którego każdy z mieszkańców będzie mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Sobota (25.06) zainauguruje muzyczny weekend. Od godz. 15.00 rozpocznie się biesiada, w której zagrają i zaśpiewają Kapela Pogranicze, zespół Kazoo i Teatr Frant. Będzie to prawdziwie folkowa moc przebojów, podczas której publiczność będzie mogła usłyszeć znane i lubiane szlagiery muzyki biesiadnej oraz największe światowe hity.

Po muzycznym rozpoczęciu, swój talent i umiejętności taneczne zaprezentuje grupa INNA SHOW pod kierownictwem Inny Błaszczyk.

Jak co roku organizatorzy Dni Zgorzelca zadbali o to, aby wśród publiczności i w świetle reflektorów Burmistrz Miasta uhonorował nagrodami najlepszych sportowców naszego miasta. Zgorzeleccy sportowcy osiągają sukcesy na skalę Europy i świata, zdobywają najwyższe podium i sięgają po złote medale. Wręczenie nagród rozpocznie się o godz. 19.00.

Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie jeden z najpopularniejszych piosenkarzy w Polsce ? Jacek Stachursky! Wykonawca niezapomnianych przebojów m.in. ?Typ niepokorny?, ?Czuję i wiem?  i ?Jesteś moim przeznaczeniem?. Z pewnością wieczór spędzony przy muzyce Stachursky?ego będzie wyjątkowym przeżyciem dla wszystkich jego fanów. Występ rozpocznie się o godz. 21.00

Niedziela (26.06) rozpocznie się programem dla najmłodszych mieszkańców Zgorzelca. W godz. 15.00 ? 17.00 na trenie boiska wielofunkcyjnego przy Miejskim Domu Kultury odbędą się Tik-Takowe Animacje oraz koncert ?Centrum Uśmiechu?. Będzie to niezwykle radosne i barwne popołudnie, a każdy mały mieszkaniec miasta z pewnością znajdzie tu mnóstwo zajęć.

Od godz. 17.00 Dariusz Gnatowski jeden z najbardziej lubianych i rozpoznawalnych polskich aktorów, znany z wielu ról teatralnych i filmowych, w tym z roli Arnolda Boczka z serialu ?Świat według Kiepskich?  wraz z zespołem Looka wprowadzi zgorzelczan w biesiadny, niekiepski nastrój.

Uwieńczeniem Finału Dni Zgorzelca o godz. 21.00 będzie koncert wyjątkowej artystki -  niepokornej, utalentowanej i charyzmatycznej Agnieszki Chylińskiej! Była wokalistka zespołu O.N.A, który wydał pięć albumów studyjnych, z których każdy zyskał status złotej lub platynowej płyty, wypromował kilkanaście przebojów m.in.  ?Znalazłam?, ?Kiedy powiem sobie dość?, ?Niekochana? , a także autorka solowych utworów, które nuci cała Polska m.in. ?Nie mogę Cię zapomnieć?, czy ?Wybaczam Ci?.

Ponadto jak co roku podczas finałowego weekendu Dni Zgorzelca zapraszamy do wspólnego podziwiania piękna przyrody wypielęgnowanej ludzką ręką. Zapraszamy na Zgorzeleckie Święto Kwiatów. Wyjątkowa prezentacja usytuowana będzie w holu MDK.

Również w Miejskim Domu Kultury zaprezentowane będą znaczki pocztowe przedstawiające Letnie Igrzyska Olimpijskie oraz Piłkę Nożną. Znaczki zostały udostępnione przez  zgorzeleckie Koło nr 63 Polskiego Związku Filatelistów. Wszystkim osobom chcącym pozostać w sportowym nastroju polecamy Kongres Trzech Granic w Brydżu Sportowym. Uczestnicy Kongresu z Polski, Niemiec i Czech zmierzą się w rozgrywkach już od piątku (24.06). Turniej zakończy się wręczeniem nagród w niedzielę (26.06), a całość rozgrywać się będzie w Centrum Sportowo Rekreacyjnym przy ul. Maratońskiej.

Projekt i wykonanie: Istotne.pl Bolesławiec